Atraskite visapusišką sporto programą ir sveikos mitybos gaires mūsų puslapyje. Nuo efektyvių namų treniruočių iki sportinės dietos patarimų - čia rasite viską optimaliai fizinei formai. Mūsų ekspertai dalinasi pažangiomis jėgos treniruotėmis ir HIIT metodikomis, padėdami pasiekti svorio metimo ar raumenų auginimo tikslus. Sužinokite apie geriausius proteinų šaltinius, naudokitės kalorijų skaičiuokle ir atraskite veiksmingas kūno riebalų mažinimo strategijas. Tyrinėkite sporto mitybos subtilybes
2023-04-21
Jėgos treniravimo ypatumai [2023]
2023-04-20
Pramankštos ir jos svarba treniruotei ir traumų prevencijai
Viena iš svarbiausių tempimo pratimų naudų yra jos poveikis raumenų atsipalaidavimui. Tempimo pratimų metu, mūsų raumenys įsitempia ir todėl po treniruotės gali būti jaučiamas skausmas ir diskomfortas. Tuo tarpu, tempimo pratimų metu raumenys tampa atsipalaidavę, o tai gali sumažinti raumenų skausmą po treniruotės.
Be to, pramankštos gali pagerinti kūno laikyseną ir padėti išvengti traumų. Treniruotės metu, ypač svorio kėlimo metu, gali būti didelis slėgis ant stuburo ir nugaros raumenų. Atlikus tam tikrus pramankštų pratimus, galima pagerinti kūno laikyseną ir suaktyvinti nugaros raumenis, todėl sumažėja traumų rizika.
Be to, pramankštų pratimai gali pagerinti kūno lankstumą, kuris yra labai svarbus bet kokio tipo treniruotėse. Prieš treniruotę atlikti tam tikrus tempimo ir sukimo pratimus gali padėti išvengti raumenų susižalojimų treniruotės metu, o taip pat pagerinti kūno lankstumą, leidžiantys atlikti sudėtingesnius pratimus.
Be to, pramankštų pratimai gali padidinti energijos lygį ir gerinti nuotaiką. Šie pratimai gali padėti išvengti nuovargio ir užtikrinti, kad būtumėte pasiruošęs treniruotei. Pramankštos gali padėti atsipalaiduoti ir sumažinti streso lygį, o tai gali pagerinti bendrą nuotaiką ir pagerinti treniruotės rezultatus.
2023-04-18
I lygio karinės kovinės savigynos sistema
Profesoriaus A. Skurvydo mintys apie storėjimą
Penkios priežastys, kodėl taip gali būti:"Dažnai girdžiu: aš valgau nedaug ir daug judu, bet storėju!|
2023-04-17
Pagrindiniai fizinio rengimo principai
Fizinio rengimo principai |
1. Reguliarumo principas.
2. Fizinio krūvio didinimo principas.
3. Atsistatymo principas.
4. Pusiausvyros principas.
5. Įvairumo principas.
6. Specifiškumo principas.
Panagrinėkime kiekvieną atskirai. 👇
1. REGULIARUMO PRINCIPAS.
Norint pasiekti gerų rezultatų neužtenka tik užeiti į sporto salę ir pasidaryti asmenukę prie treniruoklių ar išrietus sėdimąją dalį pozuoti prie veidrodžių. Reguliarus krūvis yra būtinas sportuojančiojo organizmui, kuris gerina fiziologinius procesus, susijusius su organizmo fizine veikla. Norint pasiekti pozityvių pokyčių reikia reguliariai sportuoti, nusistatyti realius tikslus ir nepervertinti savo galimybių. Kam užsisakyti 1 metų abonementą jei į salę ateini vieną kartą per savaitę ar 3 kartus per mėnesį? Tam tikras organizmo ypatybes išlavinsi tik tada, kai reguliariai lankysi užsiėmimus ir atlikinėsi pratimus. Ištvermės lavinimas turi savo discipliną, jėgos lavinimas - dar kitus niuansus, kitos ypatybės taip pat turi savo ABC, todėl tenka dažnai sau įspirti į užpakalį norint vizualių pokyčių.
|
2. FIZINIO KRŪVIO DIDINIMO PRINCIPAS.
Sportuojant nevertėtų atlikinėti ilgą laiką tų pačių pratimų kaskart vis taip pat. Pvz., jei nori treniruoti ištvermę ir gerinti savo širdies ir kraujagyslių pajėgumą, vertėtų didinti intensyvumą, bet tik tada, kai praeitas pradinis pasiruošimas ir organizmas yra tam pasiruošęs. Tas pats galioja ir jėgos ar lankstumo lavinimui. Norint judėti į priekį reikia didinti intensyvumą arba atlikimo apimtį. Jei prieš savaitę lengvai pakėlėte svarmenį, gal kitai treniruotei reikėtų užsidėti daugiau "blynų" ant štangos? Mūsų organizmas yra labai protingas ir teisingai su juo besielgiant jis prie krūvio adaptuojasi. Tik dėl to ir gerėja mūsų ištvermė, jėga, lankstumas ir kitos savybės.
3. ATSISTATYMO PRINCIPAS.
Po geros treniruotės ateina motyvacijos pliūpsnis, praėjus kiek laiko pasimato ir pirmieji rezultatai, kartais žmonės užsikabina taip stipriai, kad pamiršta labai svarbų fizinio rengimo aspektą - poilsį. Poilsio nebuvimas tarp treniruočių gali iššaukti traumas, psichologinį disbalansą, pervargimą ir panašiai, todėl VISADA treniruotes reikia derinti su poilsiu. Poilsis nebūtinai turi būti gulėjimas lovoje ir čipsų gliaudimas, tačiau tai gali būti aktyvus laisvalaikis lauke, vaikščiojimas ir panaši veikla.
|
4. PUSIAUSVYROS PRINCIPAS.
Lavinant fizines ypatybes žmonės kartais pamiršta, kad jų kūnas nesudarytas tik iš bicepso ir sixpack'o. Treniruojantis būtinas visų organizmo funkcijų ir raumenų grupių tikslingas lavinimas. Dažnai juokiamasi, kad penktadienis yra kojų diena ir daugelis ją praleidžia, tačiau dažnai tie patys asmenys vaikšto su puikiai išvystyta viršutine raumenų grupe, tačiau kojos būna kaip pas perkarusį viščiuką. Taip pat dažnas treniruoklių salės lankytojas pamiršta ugdyti ir bendrąją ištvermę, išbėgti pabėgioti, žaisti judriuosius žaidimus ar vykdyti kokią kitą veiklą, kuri pulsą pakeltų bent iki 70-80 MŠSD. Treniruojant save būtina apimti visą organizmą.
|
5. ĮVAIRUMO PRINCIPAS.
Treniruoklių salėje dažnas pamiršta, kad vieną raumenų grupę galima pabandyti apdirbti ne tik baziniais pratimais, tačiau šiek tiek pasukus galvą galima surasti ir kitokių pratimų, kurie paįvairins treniruotę. Pvz., atsispaudimai plačiai, siaurai, su skirtinga rankų atremtimi ir pan. Štangos stūmimas, įvairiais kampais, prisitraukimai įvairaus pločio paėmime ir pan. Kuo labiau įvairinsite pratimus, tuo jūsų kūnui bus įdomiau ir tuo labiau jis tobulės, kadangi jam vis reikės prisitaikyti prie įvairesnių sąlygų.
|
Pirmadienio treniruotė
Pirmadienis...
Savaitė nusimato įdomi, ant nosies lauko pratybos, praeita savaitė - planavimas, ši šiek tiek ramesnė. Nepavyko praeitą savaitę tinkamai pajudėti, tai šią savaitę reikia pradėti tiek tiek judriau.
Vakar dieną su rajono bendraminčiais atlakstytas futbolas, nei daug, nei mažai - 7 km, šiandien toks lengvas tingulys, tačiau tarnybos metu prisiverčiau išsijudinti.
Nieko labai ypatingo, tačiau šiandien išspausti rezultatai:
1 apšilimui 20 minučių važiavimas dviračiu/kintančiu metodu
2 prisitraukimai 3×8
3 štangos stumimas gulint 3×8
4 lenktos štangos kėlimas bicepsui 3×8
5 pritūpimai su svoriu šone nuleista ranka/keičiant ranką 3×15
6 nugaros tiesimas ant suolelio 3×15
7 prisitraukimai bicepsui siaurai 3×8
8 susilenkimai 5×30
Pulsas nedidelis, trukmė - apie pusantros h.
Fizinio rengimo poveikis karių psichinei sveikatai ir kaip tai gali padėti kovoti su stresu ir psichologinėmis problemomis
FIZINIO RENGIMO POVEIKIS KARIŲ PSICHINEI SVEIKATAI
Fizinis rengimas yra esminis elementas karių parengime, tačiau dažnai pamirštamas kiti karių sveikatos aspektai, tokie kaip psichinė sveikata. Psichologinė sveikata taip pat yra būtina, norint būti sėkmingu kariu. Tyrimai rodo, kad fizinis rengimas gali turėti teigiamą poveikį karių psichinei sveikatai ir padėti jiems kovoti su stresu ir psichologinėmis problemomis.
2023-04-15
Kaip atliekamas Karių fizinio parengtumo testas (KFPT)?
KAIP ATLIEKAMAS KFPT?
KAS YRA KARIŲ FIZINIS RENGIMAS IR KAM JIS REIKALINGAS?
Karių fizinio parengtumo testavimas |
KAS YRA KARIŲ FIZINIS RENGIMAS IR KAM JIS REIKALINGAS?
Karių fizinis rengimas apima įvairius pratimus, kurie padeda gerinti aerobinę ištvermę, jėgą, lankstumą ir greitumą. Tai gali apimti bėgimą, plaukimą, šuolius, gimnastinius judesius ir kitus pratimus, priklausomai nuo karinės tarnybos specifikos.
Be fizinio pratimų komplekso, karių fizinis rengimas taip pat apima tinkamą mitybą ir poilsio režimą, kurie padeda užtikrinti gerą sveikatą ir fizinę būklę. Karių fizinis rengimas yra svarbus, nes tai padeda kariams išlaikyti fizinę būklę ir būti fiziškai pasiruošus vykdyti jiems iškeltus uždavinius.
-
Karių Fizinis Rengimas: Fizinio rengimo komponentai ir jų svarba Lietuvos Kariuomenėje Fizinis rengimas yra vienas iš esminių elementų, kuri...
-
Jau dešimtmečius fitneso pasaulyje vyrauja klaidingi įsitikinimai apie moterų jėgos treniruotes. Šie mitai ir netikslumai gali kelti sunkumų...
-
**Atidedama nuo karo prievolės arba atleidžiama:** - Neveiksniesiems ar ribotai veiksniesiems asmenims. - Neįgaliesiems asmenims su darbingu...