Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

I lygio karinės kovinės savigynos sistema

  

Lietuvos kariuomenė

Karinės kovinės savigynos sistema kariuomenėje brendo labai senai. Po nepriklausomybės atkūrimo buvo nemažai sovietinės armijos karių, kurie turėjo turėjo didelę patirtį įvairiose kovų menų stiliuose. Kai Lietuvos kariuomenės vadu tapo gen. ltn. Arvydas Pocius, buvo duota užduotis pagaliau sukurti veikiančią karinės kovinės savigynos sistemą. Užduotis buvo patikėta LK Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro specialistam ir taip pat kitų LK padalinių didžiausią patirtį turintiems kariams. Po daugelio diskusijų ir tarpusavio išsibandymų kurių sporto šakų veiksmai veikia geriausiai mūšio sąlygomis, buvo nuspręsta kariuomenės savigynos sistemą suskirstyti į tris lygius.

Dabar pakalbėsime apie I lygio karinės kovinės savigynos rengimo sistemą. 

I lygio karinės kovinės rengimo sistemą sudaro 44 veiksmai + kova su ginklo imitacija. Sistema taip pat sudaryta taip, kad karys rengimą pradėtų nuo pačių bazinių pratimų. Pirmiausia kariai mokomi taisyklingo judėjimo, kovinės stovėsenos užėmimo, koordinacinių pratimų, bazinių smūgių rankomis ir kojomis bei gynybos nuo jos, taip pat puolamųjų bei gynybinių veiksmų su lazda ir peiliu ir šiek tiek imtynių technikos. 

Lietuvos kariuomenė


Karinės kovinės savigynos I lygio rengimas svarbus tuo, kad karys įgauna bazinius savigynos įgūdžius, išmoksta gauti "kontakto". Šiuolaikinis jaunimas kontaktą supranta tik muštynes kompiuteriniame žaidime, o čia dažnai tenka matyti tas išsigandusias akis ir stumti karius vienas prie kito. Per kovinės savigynos pratybas nušaunamas ir antras zuikis - jas galima išnaudoti ir kaip fizinių ypatybių (ištvermės, greitumo, jėgos, lankstumo ir kt.) lavinimo pratybas. Tik reikia pratybų metu duoti tikslingą krūvį. Tai galima pasiekti per mokomąsias kovas, specialiąsias situacines pratybas ir kt. 

Pats esu vedęs intensyvų 2 savaičių I lygio kursą, kurio metu turėjau ir šiek tiek lankiusių kovines sporto šakas, ir visiškai "žalių", kurie neturėjo jokio supratimo. Po 2 savaičių visi kariai geba išlaikyti testą ir parodyti bazines žinias, bei geba su sukovoti 1 minutę su automatinio šautuvo imitacija. 

Lietuvos kariuomenė



Kas pasirodo sudėtinga, tai pratybų tęstinumas. Grįžę po mokymų tiek kariai, tiek vadai nebeskiria dėmesio rengimui, todėl įgūdžiai dažniausiai pasimiršta. 

I lygio testas apima visus 44 klausimus bei mokomąją kovą. Karys turi įvykdyti bent 70 proc. testo per 15 min. Dažniausiai įgudę kariai testą įvykdo per  8-11 min. 

Apibendrinus galima teikti, kad I lygio kovinės savigynos rengimas labai reikalingas LK. Kariai įgauna bazinių žinių, gerėja jų motorika ir savisaugos įgūdžiai, taip pat įgaunami baziniai savigynos įgūdžiai, kurie praverčia ne tik  kariuomenėje, bet ir asmeniniame gyvenime. Taip pat, tai yra pamatas gerinti karių socializaciją, tarpusavio santykius, didinti pasitikėjimą savimi. 

Įvykdęs I lygio testą karys paruošiamas tolimesniems LK karinės kovinės savigynos rengimo lygiams. 

Lietuvos kariuomenė


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Karių Fizinis Rengimas: Fizinio rengimo komponentai ir jų svarba Lietuvos Kariuomenėje

Karių Fizinis Rengimas: Fizinio rengimo komponentai ir jų svarba Lietuvos Kariuomenėje Fizinis rengimas yra vienas iš esminių elementų, kuris formuoja stiprų ir pasiruošusį karių korpusą. Lietuvos kariuomenėje, kaip ir bet kurioje kitos šalies ginkluotose pajėgose, karių fizinis rengimas turi būti kruopščiai planuojamas ir įgyvendinamas, kad užtikrintų karininkų ir karių fizinį bei psichologinį pasirengimo lygį. Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindinius karių fizinio rengimo komponentus – jėgos, ištvermės ir judrumo – ir išnagrinėsime, kodėl šios savybės yra svarbios Lietuvos kariuomenėje. 1. Jėgos Komponentas Jėga yra pagrindinė fizinė savybė, kuri leidžia kariams įveikti fizinį pasipriešinimą ir kontroliuoti judesius. Lietuvos kariuomenėje jėgos komponentas susideda iš trijų svarbių dalių: Maksimali jėga: Maksimali jėga reiškia didžiausią pastangą, kurią karys gali išlaikyti vienoje pastangų padėtyje. Tai yra labai svarbi savybė, ypač kovinėje situacijoje, kai reikia įveikti kon...

Kaip atliekamas Karių fizinio parengtumo testas (KFPT)?

KAIP ATLIEKAMAS KFPT?  Karių fizinio parengtumo testas (KFPT) , arba kitaip liaudiškai tariant -  FIZO , tai bene svarbiausias kasmetinis fizinio rengimo renginys.  KFPT sudaro 3 pagrindiniai pratimai (pagal eiliškumą):  1. Atsispaudimai 2. Susilenkimai 3. 3000 m bėgimas KFPT KFPT   Reikalavimus KFPT pateikiau šioje nuorodoje  https://lkfrs.blogspot.com/p/kariu-fizinio-parengtumo-testo-kfpt.html  Kolega iš LK Karo akademijos susuko puikų vaizdo įrašą ir pateikė kaip reikia taisyklingai atlikti KFPT ir ko galima tikėtis testavimo metu. Video žemiau 👇

Pagrindinės klaidos atliekant fizinio rengimo testus ir kaip jų išvengti

p> Fizinio rengimo testai – tai ne tikbandymas, reikalaujantis jėgos, ištvermės ir pasiruošimo, bet ir protingo požiūrio į treniruočių procesą. Dažnai kariuomenės nariai ir sportininkai susiduria su problemomis dėl netinkamo pasirengimo ar testų atlikimo. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai daromas klaidas, remdamiesi mokslinių tyrimų duomenimis, ir pateiksime patarimus, kaip jų išvengti. #### 1. **Netinkamas pasiruošimas – per intensyvios ar nepakankamos treniruotės** **Klaida:** Daugelis karių ir sportininkų linkę per daug stengtis treniruotėse arba, priešingai, nepakankamai treniruotis. Per intensyvios treniruotės gali sukelti raumenų perkrovą, traumų riziką ir nepakankamą atsigavimą prieš testą, o per mažas pasiruošimas gali lemti prastus rezultatus ir nesėkmes. **Mokslinis pagrindas:** Mokslininkai pabrėžia, kad periodizacija – tai esminė sėkmingo pasirengimo dalis. 2020 m. tyrimas, atliktas Tarptautiniame sporto mokslų žurnale („International Journal of Sports Science“), p...