Fizinio aktyvumo skatinimas per skaitmenines platformas
2020 m. sveikatingumo ir sporto programėlių populiarumas išaugo net 50 proc., rodo „Sensor Tower“ ataskaita. Anksčiau pagrindinis tokių programėlių tikslas buvo fizinės būklės gerinimas, tačiau pastaruoju metu dauguma žmonių jas naudoja siekdami pagerinti emocinę savijautą. Pavyzdžiui, daugiau nei 75 proc. žmonių pradeda bėgioti norėdami įveikti neigiamas emocijas.
Bendruomenių svarba skaitmeninėje erdvėje
Karantino metu daugelis žmonių ieškojo būdų palaikyti socialinius ryšius, todėl skaitmeninės bendruomenės tapo itin svarbios. Sveikatingumo programėlės, turinčios bendruomenės funkcijas, leidžia vartotojams dalintis pasiekimais, motyvuoti vieni kitus ir kartu siekti tikslų. Tikimasi, kad 2025 m. ši tendencija tik stiprės, nes žmonės siekia ne tik fizinės, bet ir emocinės paramos skaitmeninėje erdvėje.
Augalinės mitybos populiarumo augimas
Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių renkasi augalinę mitybą. 2021 m. pirmąjį ketvirtį 39 proc. žmonių teigė, kad mėsą valgo retkarčiais arba retai, o antrąjį pusmetį šis skaičius išaugo iki 51 proc. Lietuvoje taip pat pastebimas vaisių ir uogų suvartojimo augimas – 2016–2020 m. laikotarpiu jis padidėjo 20 proc. Tai rodo didėjantį susidomėjimą sveika mityba ir tvarumu.
Technologijų vaidmuo sveikoje gyvensenoje
Technologijos suteikia galimybę stebėti savo sveikatą realiu laiku, gauti asmenines rekomendacijas ir palaikyti ryšį su bendraminčiais. Tačiau svarbu nepamiršti išlaikyti pusiausvyrą tarp skaitmeninio ir realaus pasaulio, siekiant užtikrinti visapusišką gerovę.
Išvada
Skaitmeninis sveikatingumas yra neatsiejama šiuolaikinės sveikos gyvensenos dalis. Integruodami technologijas į kasdienį gyvenimą, galime efektyviau rūpintis savo fizine ir emocine sveikata, tačiau svarbu tai daryti sąmoningai ir atsakingai.
Šaltiniai
- „Sensor Tower“ ataskaita apie sveikatingumo programėlių augimą
- Lrytas.lt straipsnis apie skaitmeninį sveikatingumą:
https://www.lrytas.lt/sveikata/gyvenu-sveikai/2022/02/03/news/skaitmeninis-sveikatingumas-2022-iais-metais-ekspertai-pristate-3-tendencijas-22267701 - Statistikos duomenys apie mitybos pokyčius Lietuvoje
Komentarai
Rašyti komentarą