Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Kokiais atvejais atidedama privalomoji karo tarnyba ar atleidžiama nuo karo prievolės?



**Atidedama nuo karo prievolės arba atleidžiama:**

- Neveiksniesiems ar ribotai veiksniesiems asmenims.

- Neįgaliesiems asmenims su darbingumo lygiu iki 55%.

- Asmenims, pripažintiems netinkamais privalomajai karo tarnybai medicinos ekspertizės komisijos.

- Dimisijos kariams.

- Asmenims, kuriems sukako 60 metų ir nepasiekė pagrindinio karinio parengtumo.

- Moterims, išskyrus tuos, kurios nori tapti karo prievolininkėmis ir baigė medicinos, slaugos ar akušerijos studijas.

- Mokiniams, nevyresniems nei 21 metai, iš bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo mokyklų.

- Aukštųjų mokyklų studentams, vieną kartą vienam studijų laikotarpiui pagal įvairias studijų programas.

- Nariams valdžios institucijose ir kitoms specializuotoms pareigoms.

- Tarnautojams vidaus tarnybos sistemoje.

- Kalėjimų departamento pareigūnams.

- Valstybės saugumo pareigūnams.

- Įtariamiems arba kaltinamiems baudžiamajame procese.

- Auginantiems vaiką iki trejų metų.

- Šeimoms su dviem ar daugiau vaikų iki trejų metų.

- Nėščiosioms.

- Asmenims, paskirtiems neįgalaus asmens globėjais ar ribotai veiksnaus asmens rūpintojais.

- Religinėms bendruomenėms priklausantiems asmenims.

- Asmenims su laikiniais sveikatos sutrikimais.

- Neprišauktiems karo prievolininkams.

Tarnybos atidėjimas 2023
Šauktiniai


**Kai tarnyba atidėta dėl asmeninių ar visuomeninių interesų žalos:**

Karo prievolininkas gali prašyti atidėti tarnybą, jei mano, kad tarnyba sukeltų žalą ir jos galima išvengti kitu metu. Prašymą reikia pateikti regioniniam Karo prievolė ir komplektavimo tarnybos padaliniui. Šiuo prašymu reikia įrodyti, kad tarnyba tikrai sukels didelę žalą ir kad kitu metu žalos išvengta būtų galima.


Šauktiniai 2023
Šauktiniai

**Tarnybos atidėjimas studentams:**

Studentai gali atidėti tarnybą iki studijų pabaigos. Tačiau reikia atsižvelgti, kad po studijų jaunuoliai turės galimybę patekti į šaukiamųjų sąrašus, o šaukimas bus pratęsiamas iki 26 metų.


**Skundai ir prašymai:**

Karo prievolininkas gali skųstis dėl privalomosios tarnybos sprendimo. Skundai nagrinėjami specialia komisija. Taip pat galima prašyti tarnybos atidėjimo dėl įvairių priežasčių, pvz., finansinių įsipareigojimų ar teismo sprendimo vykdymo.

Šauktinių tarnybos vietos
Šauktinių tarnybos vietos 2023 m.


**Paskolos ir tarnyba:**

Paskola savaime nėra teisinis pagrindas atidėti tarnybą. Finansinių įsipareigojimų įvertinimas priklauso nuo asmeninių aplinkybių. Tarnyba gali būti atidėta tik jei iš tiesų būtų įrodyta, kad tarnyba sukeltų didelę žalą.


**Savanoriška tarnyba:**

Savanorių karo tarnyboje esantys kariai nėra šaukiami į nuolatinę privalomąją tarnybą ar rezervo mokymus.


**Bausmės atliekantys kariai:**

Bausmę atlikę asmenys gali būti pašaukti tarnauti. Tačiau būtina gauti pažymą iš probacijos įstaigos, kad tarnyba netrukdys bausmės atlikimui.


**Nesutikimas su sprendimu:**

Jei nesutinkate su privalomosios tarnybos sprendimu, galite skųstis ir prašyti peržiūrėti sprendimą.


Visa informacija yra skirta tik informaciniams tikslams. Norėdami gauti tikslią informaciją, susisiekite su atitinkamomis institucijomis.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Karių Fizinis Rengimas: Fizinio rengimo komponentai ir jų svarba Lietuvos Kariuomenėje

Karių Fizinis Rengimas: Fizinio rengimo komponentai ir jų svarba Lietuvos Kariuomenėje Fizinis rengimas yra vienas iš esminių elementų, kuris formuoja stiprų ir pasiruošusį karių korpusą. Lietuvos kariuomenėje, kaip ir bet kurioje kitos šalies ginkluotose pajėgose, karių fizinis rengimas turi būti kruopščiai planuojamas ir įgyvendinamas, kad užtikrintų karininkų ir karių fizinį bei psichologinį pasirengimo lygį. Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindinius karių fizinio rengimo komponentus – jėgos, ištvermės ir judrumo – ir išnagrinėsime, kodėl šios savybės yra svarbios Lietuvos kariuomenėje. 1. Jėgos Komponentas Jėga yra pagrindinė fizinė savybė, kuri leidžia kariams įveikti fizinį pasipriešinimą ir kontroliuoti judesius. Lietuvos kariuomenėje jėgos komponentas susideda iš trijų svarbių dalių: Maksimali jėga: Maksimali jėga reiškia didžiausią pastangą, kurią karys gali išlaikyti vienoje pastangų padėtyje. Tai yra labai svarbi savybė, ypač kovinėje situacijoje, kai reikia įveikti kon...

Kaip atliekamas Karių fizinio parengtumo testas (KFPT)?

KAIP ATLIEKAMAS KFPT?  Karių fizinio parengtumo testas (KFPT) , arba kitaip liaudiškai tariant -  FIZO , tai bene svarbiausias kasmetinis fizinio rengimo renginys.  KFPT sudaro 3 pagrindiniai pratimai (pagal eiliškumą):  1. Atsispaudimai 2. Susilenkimai 3. 3000 m bėgimas KFPT KFPT   Reikalavimus KFPT pateikiau šioje nuorodoje  https://lkfrs.blogspot.com/p/kariu-fizinio-parengtumo-testo-kfpt.html  Kolega iš LK Karo akademijos susuko puikų vaizdo įrašą ir pateikė kaip reikia taisyklingai atlikti KFPT ir ko galima tikėtis testavimo metu. Video žemiau 👇

Pagrindinės klaidos atliekant fizinio rengimo testus ir kaip jų išvengti

p> Fizinio rengimo testai – tai ne tikbandymas, reikalaujantis jėgos, ištvermės ir pasiruošimo, bet ir protingo požiūrio į treniruočių procesą. Dažnai kariuomenės nariai ir sportininkai susiduria su problemomis dėl netinkamo pasirengimo ar testų atlikimo. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai daromas klaidas, remdamiesi mokslinių tyrimų duomenimis, ir pateiksime patarimus, kaip jų išvengti. #### 1. **Netinkamas pasiruošimas – per intensyvios ar nepakankamos treniruotės** **Klaida:** Daugelis karių ir sportininkų linkę per daug stengtis treniruotėse arba, priešingai, nepakankamai treniruotis. Per intensyvios treniruotės gali sukelti raumenų perkrovą, traumų riziką ir nepakankamą atsigavimą prieš testą, o per mažas pasiruošimas gali lemti prastus rezultatus ir nesėkmes. **Mokslinis pagrindas:** Mokslininkai pabrėžia, kad periodizacija – tai esminė sėkmingo pasirengimo dalis. 2020 m. tyrimas, atliktas Tarptautiniame sporto mokslų žurnale („International Journal of Sports Science“), p...