Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Karių fizinio parengtumo testo (KFPT) reikalavimai

KARIŲ FIZINIO PARENGTUMO TESTAS IR JO REIKALAVIMAI


Karių fizinio parengtumo testas (KFPT), arba kitaip liaudiškai tariant - FIZO, tai bene svarbiausias kasmetinis fizinio rengimo renginys.
Kariai kasmet turi išsilaikyti šį testą nesvarbu kokio jie amžiaus ar lyties.
FIZO taip pat naudojamas ir įvairiose atrankose į padalinius, pvz. į LK mokymo įstaigose organizuojamus kursus, pakopas, taip pat gali būti atrankos į kitus padalinius sudedamoji dalis.
KFPT laikymo periodas PKT yra nuo kovo 1 iki spalio 31 d. Vykdant atrankas ar esant kažkokioms kitoms aplinkybėms (pvz. šauktiniams ar kariūnams), KFPT vedamas ir kitu laiku.
KFPT minimalūs reikalavimai išlaikyti yra iš kiekvieno pratimo ne mažiau kaip po 60 taškų. Padaliniai gali iškelti ir aukštesnius KFPT reikalavimus.


KFPT sudaro 3 pagrindiniai pratimai (pagal eiliškumą):

1. Atsispaudimai
Atsispaudimai KFPT
Atsispaudimai KFPT

2. Susilenkimai
Susilenkimai KFPT
Susilenkimai KFPT

3. 3000 m bėgimas
Bėgimas KFPT
Bėgimas KFPT




Taip pat, turint gydytojo atleidimą ir rekomendaciją galima vykdyti šias alternatyvas:
1. 4000 m ėjimas
2. 700 m plaukimas
3. 10000 m važiavimas dviračiu


Nuo 2022 metų kariai, kurie turi 50 metų ir daugiau, taip pat kariai, kurie turi E arba žemesnę sveikatos grupę, KFPT pratimus gali rinktis savarankiškai be gydytojo atleidimo.


KFPT vykdymui skiriamos 2 valandos per kurias reikia atlikti visus pratimus. Atsispaudimam ir susilenkimam skiriama po 2 minutes. Tarp pratimų turi būti ne mažiau kaip 10 ir ne daugiau kaip 15 minučių poilsio pertraukos.


KFPT reikalavimų lentelė:



ATSISPAUDIMAI



SUSILENKIMAI


3000 M BĖGIMAS



Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Karių Fizinis Rengimas: Fizinio rengimo komponentai ir jų svarba Lietuvos Kariuomenėje

Karių Fizinis Rengimas: Fizinio rengimo komponentai ir jų svarba Lietuvos Kariuomenėje Fizinis rengimas yra vienas iš esminių elementų, kuris formuoja stiprų ir pasiruošusį karių korpusą. Lietuvos kariuomenėje, kaip ir bet kurioje kitos šalies ginkluotose pajėgose, karių fizinis rengimas turi būti kruopščiai planuojamas ir įgyvendinamas, kad užtikrintų karininkų ir karių fizinį bei psichologinį pasirengimo lygį. Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindinius karių fizinio rengimo komponentus – jėgos, ištvermės ir judrumo – ir išnagrinėsime, kodėl šios savybės yra svarbios Lietuvos kariuomenėje. 1. Jėgos Komponentas Jėga yra pagrindinė fizinė savybė, kuri leidžia kariams įveikti fizinį pasipriešinimą ir kontroliuoti judesius. Lietuvos kariuomenėje jėgos komponentas susideda iš trijų svarbių dalių: Maksimali jėga: Maksimali jėga reiškia didžiausią pastangą, kurią karys gali išlaikyti vienoje pastangų padėtyje. Tai yra labai svarbi savybė, ypač kovinėje situacijoje, kai reikia įveikti kon...

Kaip atliekamas Karių fizinio parengtumo testas (KFPT)?

KAIP ATLIEKAMAS KFPT?  Karių fizinio parengtumo testas (KFPT) , arba kitaip liaudiškai tariant -  FIZO , tai bene svarbiausias kasmetinis fizinio rengimo renginys.  KFPT sudaro 3 pagrindiniai pratimai (pagal eiliškumą):  1. Atsispaudimai 2. Susilenkimai 3. 3000 m bėgimas KFPT KFPT   Reikalavimus KFPT pateikiau šioje nuorodoje  https://lkfrs.blogspot.com/p/kariu-fizinio-parengtumo-testo-kfpt.html  Kolega iš LK Karo akademijos susuko puikų vaizdo įrašą ir pateikė kaip reikia taisyklingai atlikti KFPT ir ko galima tikėtis testavimo metu. Video žemiau 👇

Pagrindinės klaidos atliekant fizinio rengimo testus ir kaip jų išvengti

p> Fizinio rengimo testai – tai ne tikbandymas, reikalaujantis jėgos, ištvermės ir pasiruošimo, bet ir protingo požiūrio į treniruočių procesą. Dažnai kariuomenės nariai ir sportininkai susiduria su problemomis dėl netinkamo pasirengimo ar testų atlikimo. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai daromas klaidas, remdamiesi mokslinių tyrimų duomenimis, ir pateiksime patarimus, kaip jų išvengti. #### 1. **Netinkamas pasiruošimas – per intensyvios ar nepakankamos treniruotės** **Klaida:** Daugelis karių ir sportininkų linkę per daug stengtis treniruotėse arba, priešingai, nepakankamai treniruotis. Per intensyvios treniruotės gali sukelti raumenų perkrovą, traumų riziką ir nepakankamą atsigavimą prieš testą, o per mažas pasiruošimas gali lemti prastus rezultatus ir nesėkmes. **Mokslinis pagrindas:** Mokslininkai pabrėžia, kad periodizacija – tai esminė sėkmingo pasirengimo dalis. 2020 m. tyrimas, atliktas Tarptautiniame sporto mokslų žurnale („International Journal of Sports Science“), p...